Wielkanocne gotowanie z Sokołowem


Wielkanocne gotowanie z Sokołowem
2018-03-27
Akademia Smaku Sokołów zaprosiła dziennikarzy, blogerów i laureatów konkursów na wspólne wielkanocne gotowanie. Uczestnicy warsztatów w warszawskim studiu Cook Up przygotowali dania ze specjalnego, świątecznego menu, opracowanego przez Sandrę Kotowicz - finalistkę ostatniej edycji programu Top Chef. Akademia Smaku Sokołów od kilku lat edukuje i inspiruje bazując na innowacyjnym podejściu do tradycyjnych, lubianych smaków. W jej ramach organizowane są tematyczne, cykliczne warsztaty kulinarne, których uczestnicy mogą poznawać nowe trendy żywieniowe. Do tej pory spotkania odbywały się w siedzibie Akademii - Dworze Ziemiańskim w Woli Suchożebrskiej. Teraz, w ramach rozwoju działalności, zostały zorganizowane w studiu kulinarnym. - Chcemy docierać z ideą zdrowej, smacznej diety do jak najszerszego grona konsumentów - mówi Marcin Bałanda, Dyrektor Spółki ds. PR i Komunikacji w Sokołów S.A. - Bazując na klasycznych kanonach kuchni, zawsze staramy się prezentować nowe spojrzenie w tym zakresie. Podczas warsztatów w warszawskim studiu Cook Up przekonywaliśmy, że warto nieco "podkręcić" wielkanocne menu i pozytywnie zaskoczyć naszych gości przy świątecznym stole.

Do współpracy przy stworzeniu Świątecznego menu Akademia Smaku Sokołów zaprosiła Sandrę Kotowicz, która zdobywała doświadczenie w wielu renomowanych restauracjach - m.in. w AoC (2 gwiazdki Michelin) w Kopenhadze oraz w El Celler de Can Roca (w 2015 r. uznanej za najlepszą restaurację na świecie). Sandra przygotowała propozycje kulinarne na przystawkę i dania główne. Biała kiełbasa - podstawa świątecznego menu w większości domów - została przyrządzona w lżejszej, a przy tym oryginalnej wersji, czyli w białym winie ze szpinakiem i perłowymi cebulkami. Do przyrządzenia potrawy użyta została biała kiełbasa z serii Sokołów Naturrino, która jest produktem bez konserwantów, fosforanów i glutaminianu sodu. Jej delikatny smak podkreślony wyłącznie dodatkiem naturalnych przypraw nabrał wyjątkowego charakteru dzięki dodatkowi palonego masła. Uczestnicy warsztatów mogli przekonać się, że przygotowanie palonego masła nie jest trudne i można przyrządzić je również w warunkach domowych.

Przeczytaj również:

Kolejnymi punktami w menu były wykwintne, lecz proste w przygotowaniu potrawy mięsne, idealne na świąteczny obiad. Wołowina została podduszona z koniakiem, a następnie upieczona z dodatkiem czerwonego wina, szalotkami i brunatnymi pieczarkami. Jako dodatek do niej zostały zaserwowane bataty z nutą tymianku. Karmelizowany, pieczony schab wieprzowy, wcześniej moczony w solance, idealnie skomponował się z konfiturą z czerwonej cebuli. Na przystawkę Sandra Kotowicz zaproponowała klasyczną grzankę z musem, przygotowanym na bazie pasztetu warzywnego Sokołów "Z gruntu dobre". Nutę wyrazistego smaku zapewniły domowe pikle - rzodkiewki i kalarepa w zalewie octowej.

- Podczas naszych warsztatów chcemy również pokazywać, że wspólne gotowanie może być po prostu dobrą zabawą i przyjemnym sposobem spędzania czasu - mówi Marcin Bałanda. - Warto o tym pamiętać również w ferworze świątecznych przygotowań.



Nadesłał:

milkas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl