Złap sen z Benosen®-em!
Sen to zdrowie i czysta przyjemność – czas odprężenia, a zarazem moment regeneracji każdej komórki naszego ciała. Wtedy też możemy przenieść się do świata marzeń sennych i niczym nie ograniczonych fantazji. Aby móc cieszyć się spokojnym i głębokim snem, a później w pełni sił rozpocząć realizację wyśnionych planów, warto wypróbować Benosen® – suplement diety wpływający na poprawę jakości snu.
Marzenia senne to ciąg obrazów opartych głównie na przekazie wizualnym, które są doświadczane przez człowieka w trakcie snu. Przypominają film, w którym śniący jest uczestnikiem i zarazem jedynym widzem. Choć sen jest swego rodzaju halucynacją, marzycielowi wydaje się, że akcja dzieje się naprawdę.
Najnowsze teorie psychologiczne definiują sny jako swego rodzaju ucieleśnienie myśli. Są one medium, dzięki któremu procesy psychiczne – myśli, emocje i motywacje - przybierają formę, która może zostać przez człowieka odczytana. Śnienie jest zatem procesem umysłowym.
W dzisiejszych czasach – pełnych stresu i pośpiechu – coraz więcej osób ma problemy ze snem. Nie możemy zasnąć, przebudzamy się kilka razy w ciągu nocy albo wstajemy zmęczeni, mimo iż nasz sen trwał „zalecane” 7-8 godzin. Niemożliwe jest pełne odprężenie, nie mówiąc już o udaniu się do świata fascynujących marzeń sennych. Warto wówczas sięgnąć po preparat, który wpłynie na poprawę jakości snu we wszystkich jego fazach – Benosen®.
Benosen®, dzięki kompozycji składników naturalnego pochodzenia – L-teaniny oraz standaryzowanemu wyciągowi z chmielu (Humulus lupulus), ułatwia zasypianie oraz rześkie poranne wybudzanie.
Suplement diety Benosen® wpływa na podniesienie jakości wszystkich trzech etapów snu: zasypiania, snu głębokiego oraz przebudzenia.
Szybkie zasypianie
Organizm, aby zasnąć, musi ulec wyciszeniu, za które odpowiadają wytwarzane przez mózg fale alfa. Benosen® działa korzystnie w fazie zasypiania, ponieważ zawarta w nim L-teanina (pozyskiwana z zielonej herbaty) zwiększa aktywność tych fal, przygotowując organizm do snu. Dodatkowo, standaryzowany wyciąg z chmielu wpływa na receptory mózgu odpowiedzialne za uspokojenie.
Spokojny i głęboki sen
Benosen® działa również pozytywnie na organizm w trakcie fazy snu głębokiego. Działanie substancji aktywnej L-teaniny znacząco poprawia jakość snu, redukując nocne budzenie. Wyciąg z chmielu ułatwia spokojny i głęboki sen. Dzięki temu organizm może bez przeszkód udać się do fascynującej krainy marzeń sennych.
Rześkie przebudzenie
Starannie dobrane składniki preparatu Benosen® sprawiają, że po przespanej nocy organizm jest rześki i wypoczęty. Dzięki zredukowaniu nocnego budzenia, sen staje się bardziej regenerujący, a to z kolei skutkuje łatwym i energicznym wstawaniem o poranku.
Działanie poszczególnych składników preparatu Benosen®:
L-teanina to substancja naturalnego pochodzenia pozyskiwana z zielonej herbaty. Zwiększa aktywność fal alfa, odpowiedzialnych za wyciszenie czynności mózgu
i przygotowanie organizmu do snu. Umożliwia odprężenie w sytuacjach przemęczenia
oraz stresu, ale przede wszystkim wspomaga spokojny i głęboki sen. Uspakajające działanie L-teaniny sprzyja osiągnięciu stanu relaksu oraz poprawia koncentrację.
Standaryzowany ekstrakt chmielu (Humulus lupulus) wykazuje działanie wyciszające i usypiające, a także wspomaga działanie L-teaniny.
Zaleca się stosowanie 1-2 tabletek dziennie, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania, minimum pół godziny przed snem, popijając wodą. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Substancje zawarte w preparacie Benosen® nie powodują uzależnienia.
20 tabletek w blistrach – cena ok. 18 zł; 40 tabletek – cena ok. 26 zł.
Suplement diety Benosen® uhonorowany został Nagrodą Zaufania „Złoty Otis 2011”, co stanowi przejaw wysokiej satysfakcji tysięcy konsumentów oraz zaufania, jakim darzą oni ten preparat.
Ciekawostki:
Badacze odkryli, że marzenia senne występują najczęściej w fazie REM – szybkich ruchów gałek ocznych. Faza ta występuje mniej więcej co 90 minut, po fazie wolnych ruchów gałek ocznych - NREM. Cykl obu tych faz powtarza się u dorosłego człowieka średnio 4-5 razy w ciągu nocy. Zapamiętanie snów jest możliwe jedynie, kiedy człowiek obudzi się w trakcie fazy REM.
Marzenia senne od dawna fascynują swoją treścią, zachęcając do jej analizy. W II wieku naszej ery marzenia senne uważano za zaszyfrowane wiadomości od bogów. Pod koniec XIX wieku Freud stworzył teorię marzeń sennych - w snach dopatrywał się przejawów konfliktów psychicznych oraz niezrealizowanych popędów. Jung
z kolei widział w snach nieodkryte, pozytywne obszary ludzkiej przestrzeni życiowej – twórczości i autoekspresji.
Informacje naukowe dotyczące snów opracowano na podstawie:
Hall, C. S. (1953). A cognitive theory of dreams. The Journal of General Psychology, 49, 273-282. Abridged version in M. F. DeMartino (Ed.). (1959). Dreams and Personality Dynamics (pp. 123-134). Springfield, IL: Charles C. Thomas.
Nadesłał:
Open Media
|