Carboxyterapia – przełom od czasów botoksu


Carboxyterapia – przełom od czasów botoksu
2013-05-30
Zmarszczki, rozstępy, cellulit to niedoskonałości, które często są wynikiem problemów z krążeniem krwi. Na ratunek przychodzi rewolucyjna terapia dwutlenkiem węgla. Dwutlenek węgla, jako produkt oddychania wewnątrzkomórkowego, obecny jest w naszym organizmie przez cały czas. Niedawno odkryto możliwość jego zastosowania w walce z wieloma problemami natury estetycznej. Początkowo carboxyterapia stosowana była w leczeniu pacjentów dotkniętych miażdżycą kończyn dolnych. Potem zaczęto ją stosować w walce z rozstępami, cellulitem, bliznami czy nadmiarem tkani tłuszczowej.

Zabieg carboxyterapii, jak czytamy na portalu pragnieniakobiet.pl, polega na podskórnej infuzji kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Na obszarze poddanemu zabiegowi zwiększa się przepustowość naczyń krwionośnych, przyspieszając przepływ krwi, tlenu oraz substancji odżywczych.

Przeczytaj również:

Z wiekiem maleje przepustowość podskórnych naczyń włosowatych oraz zdolność komórek do regeneracji, skóra traci kolagen oraz elastyczność. Po 30 roku życia poziom tlenu w tkankach zmniejsza się o 25%, a po 40 aż o połowę. Organizm w pierwszej kolejności dostarcza tlen do głównych narządów, a potem do skóry. Kiedy skóra nie otrzymuje dostatecznej ilości tlenu staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, plam starczych i podrażnień. Infuzję dwutlenku węgla pod skórę organizm odbiera jako brak tlenu – reakcją na to jest zwiększenie przepływu krwi. Zapewnia to wzrost tlenu i składników odżywczych na leczonym obszarze. W efekcie następuje stymulacja produkcji kolagenu, który redukcja drobnych zmarszczek i rozstępów oraz zmniejsza cienie pod oczami.

Wyniki pokazują, że terapia dwutlenkiem węgla nie tylko poprawia elastyczność i wygląd skóry, niszczy także złogi tłuszczowe. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do usprawnienia funkcjonowania układu limfatycznego leczonego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania rozbitego tłuszczu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi także do wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszenia cellulitu.

Carboxyterapia promowana jest jako największy przełom w medycynie estetycznej od czasu botoksu. Jest to bezpieczna, małoinwazyjna oraz klinicznie sprawdzona metoda na odmłodzenie, regenerację skóry oraz zmniejszanie zmarszczek, cellulitu i rozstępów. Stosowana jest w serii 5-6 zabiegów. Zabiegi na twarz wykonuje się w odstępach 2-4 tygodniowych, natomiast odstęp czasowy między zabiegami na ciało nie powinien przekraczać 14 dni. Koszt jednego zabiegu wynosi od 150 do 250 zł.



Nadesłał:

Juicy Marketing

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl