Jak uprawiać lepszy seks? Po pierwsze bezpieczeństwo i kontrola


Jak uprawiać lepszy seks? Po pierwsze bezpieczeństwo i kontrola
2018-08-31
Jaki efekt przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych najbardziej wpływa na poprawę jakości życia seksualnego kobiet?

Wydawać by się mogło, że jest to wysoka skuteczność antykoncepcyjna. Jednak okazuje się, że kobiety postrzegają tabletki antykoncepcyjne znacznie szerzej niż tylko jako sposób na zapobieganie nieplanowanej w danym momencie ciąży. W badaniu OmniPBS, przeprowadzonym w ramach kampanii „Antykoncepcja szyta na miarę”, 67 procent* kobiet wskazało na poczucie bezpieczeństwa, które dają pigułki, 62 procent na poczucie kontroli, a dopiero 47 procent na wysoką skuteczność antykoncepcyjną.

Przeczytaj również:

Stała ochrona=bezpieczeństwo i kontrola

Doustna antykoncepcja hormonalna prawidłowo i regularnie przyjmowana zapewnia stałą ochronę antykoncepcyjną. Również jej skuteczność jest bardzo wysoka – między 0,2 a 0,5 według wskaźnika Pearla, co plasuje ją wśród najbardziej efektywnych dostępnych form antykoncepcji. Tak wysoką skuteczność zapewniają nawet tabletki z ultraniską dawką hormonów. Pigułki dają także kobietom poczucie kontroli nad swoją przyszłością – mogą zaplanować macierzyństwo w czasie, który jest dla nich najbardziej odpowiedni. Zapewnia im to uczucie bezpieczeństwa i decyzyjności w kwestii własnego życia. Te czynniki sprawiają, że seks nie jest powodem do obaw, a staje się przyjemnym elementem życia, który zapewnia im radość oraz bliskość z partnerem.

Dla kogo najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i kontroli?

Poczucie bezpieczeństwa i kontroli jest bardzo ważne dla kobiet w każdym wieku. Jednak najczęściej wskazują na nie panie w związkach formalnych, które już mają dzieci. Poczucie bezpieczeństwa jest postrzegane jako najważniejsze dla 73 procent mam i dla 55 procent kobiet, które dzieci jeszcze nie mają. Ta zależność staje się tym silniejsza, im większa jest liczba osób w rodzinie. Związane z tym, że stosowanie antykoncepcji przez kobiety posiadające liczną rodzinę, pozwala im uprawiać seks bez obaw o nieplanowaną w danym momencie ciążę. Wskazania na poczucie bezpieczeństwa i kontroli rosną również wraz z poziomem wykształcenia. Na poczucie kontroli wskazało 50 procent kobiet z wykształceniem podstawowym i 64 procent z wyższym. Co ciekawe, w przypadku poczucia bezpieczeństwa i miejsca zamieszkania – zależność jest odwrotna. Im większe miasto tym mniej wskazań na ten właśnie efekt tabletek antykoncepcyjnych.

Co jeszcze sprzyja udanemu życiu seksualnemu?

Kolejnym najczęściej wskazywanym efektem tabletek antykoncepcyjnych, który wpływa na poprawę życia seksualnego po poczuciu bezpieczeństwa i kontroli oraz skuteczności jest poprawa samopoczucia. Na ten czynnik wskazało 32 procent kobiet. Warto wspomnieć, że na poprawę samopoczucia, którą zapewniają tabletki najczęściej wskazywały… wdowy. A czy faktycznie tabletki mogą wpływać na nasz nastrój? Tak! Zwłaszcza te, które zawierają w swoim składzie octan chlormadinonu. Ten hormon może pośrednio wpływać na produkcję endorfin, co ma zapewnić utrzymanie libido na stabilnym poziomie oraz wpływać pozytywnie na samopoczucie. Jakie są inne czynniki, które mogą pozytywnie wpływać na życie seksualne kobiet? 29 procent respondentek zaznaczyło możliwość większej spontaniczności, a 11 procent zwiększenie libido. Prawie co 5. kobieta wskazała także na lepszy wygląd, czyli poprawę dzięki tabletkom kondycji skóry i włosów. Wiedza na temat takich pozaantykoncepcyjnych właściwości pigułek jest najwyższa wśród pań z wykształceniem wyższym – 27 procent.

Bezpieczeństwo i kontrola, wysoka skuteczność antykoncepcyjna, lepsze samopoczucie, ładniejszy wygląd, większy luz i spokój – wszystkie te czynniki poprawiają jakość życia seksualnego kobiet i zapewniają im nieskrępowaną radość z seksu. Dzięki doustnej antykoncepcji nie trzeba hamować pożądania i łatwiej jest reagować na to, co podpowiadają nam zmysły. By cieszyć się udanym i bezstresowym seksem, wystarczy pamiętać tylko o jednym: żeby przyjąć tabletkę każdego dnia o stałej porze.

*Respondentki mogły wskazać więcej niż 1 odpowiedź.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl

O kampanii:

Antykoncepcja szyta na miarę, to kampania edukacyjno-informacyjna, której celem jest budowanie świadomości kobiet na temat doustnej antykoncepcji hormonalnej oraz na temat jej prawidłowego doboru. Ideą projektu jest uspójnienie oraz poszerzenie wiedzy o antykoncepcji doustnej. Inicjatywę merytorycznie wspiera ekspert z zakresu psychologii
i ginekologii. Więcej informacji o kampanii oraz o hormonalnej antykoncepcji doustnej można znaleźć na stronie:
www.antykoncepcjanamiare.pl.

O badaniach:

Badanie zrealizowane przez PBS w dniach 06 – 08.04.2018 r. w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej Antykoncepcja szyta na miarę, na ogólnopolskiej próbie n=417. Na pytania odpowiadały kobiety  w wieku 18 – 55 lat, które uważają, że tabletki antykoncepcyjne wpływają pozytywnie na jakość życia seksualnego lub nie mają na ten temat zdania.



Nadesłał:

MCConsultants

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl